Dnes máme zavřeno
Kontakty do kanceláře:

Zimní údržba komunikací

Technické služby města Třebechovic pod Orebem a jeho místních se připravují před zimním obdobím. Jsou prováděny servisní údržby a opravy dopravních prostředků a také ostatní údržbové techniky. Nákupuji se posypové hmoty a technická sůl, pracovníci údržby komunikaci jsou seznámování s technikou a plánem odstraňování sněhu. Vzhledem k počtu zaměstnanců a počtu odklízecí techniky TS přistoupuji operatívně ke smluvním vztahům s komerčními subjekty na zimní údržbu místních komunikací v obcích Krňovice, Nepasice, Polánky nad Dědinou, Bědovice a Štěnkov.
Celý plán je zpracován do sjízdnosti ( a průchodnosti ) komunikací v prioritě I. až III. pořadí a je vytvořen hlavně pro umožnění ranního dostavení se občanů včas do práce a umožnění dojezdu automobilní techniky do míst určení. To vše v souladu s Nařízením Města Třebechovice pod Orebem o provádění zimní údržby na místních komunikacích č. 2 z roku 2009.
Zametací mechanizmy odklízejí chodníky, traktor s radlicí odklízí městské silnice. Tady prosím o pochopení faktu, že tyto mechanizmy a dopravní prostředky nemůžou být v jeden okamžik na dvou a více místech. Dalším faktem je, že odhrn sněhu radlicí za traktorem z komunikace nahrne sníh do Vašich vjezdů, což může u některých občanů způsobit nevoli. Tímto prosím o pochopení. V příštím období budu usilovat o doplnění a výměnu potřebné techniky.
Dalším nedostatkem je parkování aut u chodníků a tím dochází k vytvoření zúženého místa, kde naše technika neprojede. Úplně posledními místy pro velké potíže s odklidem sněhu jsou v ulicích Čapková, Olbrachtová a Haškova kde komunikace jsou zúžené auty a hlavně jsou ukončené nemovitostmi. Tam se naše technika nemůže otočit a tím odklidit sníh.
V neposlední řadě musím podotknout, že městem procházejí i komunikace, které spravuje SUS Královehradeckého kraje ( Hradecká, – směr Opočno, ul. Pardubická a ul. Flesarová – směr Jeníkovice ).
Doufám, že zimní období nám nebude připravovat nepříjemné překvapení a že s údržbou místních komunikací nebudou velké problémy. Prosím o pochopení práce mých zaměstnanců, kteří jsou v tomto období ve skoro neustálé pohotovosti, vstávají podle potřeby se začátkem sněžení, jejich práce je náročná na čas a je v případě nepřetržitého sněžení velice únavná.

ředitel

Kontaktní formulář